loader image

TIP: Skupinová dovolenka vo Vysokých Tatrách

Nie je ľahké vybrať si, kde sa ubytovať vo Vysokých Tatrách, keďže je tu taká báječná ponuka lyžiarskych stredísk, horských kúpeľov, živých miest a vynikajúcich ubytovacích zariadení pre skupinovú dovolenku.

Prenajmite si apartmánový dom the house v blízkosti jedného z najkrajších lyžiarskych rezortov v Európe, kde sa nachádzajú malebné mestečká a mestá na brehu jazera, vynikajúce lyžiarske strediská, vynikajúce turistické trasy a snehová vinárska oblasť.

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

► Čo treba vedieť

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku presahuje 12 km a zložením sú vhodné pre všetky typy lyžiarov. Začiatočníci a sviatoční lyžiari nájdu najlepšie terény blízko záchytného parkoviska, v strednej časti strediska sa nachádzajú trate pre mierne pokročilých lyžiarov a pod Lomnickým štítom nájdu svoje Eldorádo experti v Lomnickom sedle.

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici môžeme charakterizovať ako rezort veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Na výber je celá škála ubytovacích kapacít v okolí strediska, služby pro deti vrátane detského parku, FUNparku a lyžiarskej školy, možnosti nelyžiarskych aktivít zahŕňajú aj kúpanie v neďalekom aquaparku AquaCity Poprad či návštevu lyžiarskeho múzea priamo na stanici v Tatranskej Lomnici.

Milovníci zimnej turistiky môžu podnikať výšľapy až k horským chatám – do vyšších horských polôh sú výstupy počas zimy zakázané.

► Skipasy cez internet

Stredisko prešlo na nový spôsob predaja skipasov a tvorby ich ceny. Cena skipasu sa tak odvíja nielen od termínu, na ktorý skipas kupujete, ale aj od toho, s akým predstihom skipas kupujete, či od obsadenosti strediska.

Na stránke sa pracuje

87%

aktuálny stav dokončenia projektu