loader image

Krátky sprievodca tatranským lyžiarskym vybavením

Pred prenájmom alebo kúpou lyžiarskeho vybavenia si položte niekoľko otázok: Ako dlho budete lyžovať? Budete lyžovať len na dovolenke alebo aj v blízkosti miesta vášho bydliska? Určenie predpokladanej úrovne záväzkov vám pomôže rozhodnúť sa, či si lyže, topánky a palice prenajať, vziať na lízing alebo kúpiť.

Tu sú možnosti pre tých, ktorí si chcú prenajať alebo kúpiť lyžiarske vybavenie:

  • Požičanie výstroja v miestnom lyžiarskom obchode alebo v lyžiarskom stredisku. Vybavenie si môžete prenajať na deň alebo týždeň. Tento spôsob sa často odporúča pre začínajúcich lyžiarov.
  • Prenájom zariadenia na celú sezónu. Niektoré lyžiarske obchody ponúkajú túto službu a môže mať zmysel najmä pre deti, ktoré rýchlo vyrastú z výstroja.
  • Nákup použitého vybavenia v miestnom obchode s lyžiarskym výstrojom alebo na burze lyží. Ak s lyžovaním začínate, vyhýbajte sa garážovým výpredajom a buďte opatrní na burzách lyží, pretože môžete získať zastaraný a nevhodný výstroj. Lyžiarske obchody často po niekoľkých rokoch predávajú svoje požičané vybavenie. Aj keď tieto lyže môžu vyzerať dosť otlčené, pracovníci obchodu ich skontrolovali, aby sa uistili, že spĺňajú bezpečnostné normy.

  • Nákup nového zariadenia. Možno budete chcieť zvážiť balíček, ktorý ponúka zľavu pri kúpe lyží, topánok, viazania a palíc spolu.

Vlastné vybavenie vám v konečnom dôsledku umožní kontinuitu pri prechode etapami výučby lyžovania a z dlhodobého hľadiska vám môže ušetriť čas a peniaze.

Na stránke sa pracuje

87%

aktuálny stav dokončenia projektu