loader image

5 tipov na cestovanie s nízkym rozpočtom, ktoré by mal poznať každý digitálny nomád

V prvom rade cestujte mimo sezóny. Informujte sa v miestnej turistickej kancelárii, kedy sa začína ich mimosezóna, ak chcete letieť, buď plánujte s dostatočným predstihom (ideálne 10 mesiacov až rok dopredu), alebo na poslednú chvíľu (dva týždne alebo menej pred odchodom) – v týchto prípadoch získate najlacnejšie ceny.

Snažte sa byť flexibilní – môžete ušetriť na cestovnom, ak budete cestovať uprostred týždňa alebo si vyberiete Vysoké Tatry.

Nájdite a rezervujte si balíček služieb alebo zájazd all-inclusive.

Šetrite svoje zdravie – overte si u svojej kreditnej spoločnosti, či máte cestovné poistenie alebo poistenie auta. Nevzťahuje sa na miestne reštaurácie na hotelové cestovné alebo plánované výlety, all-inclusive nemusí byť dobrý nápad.

Aby ste sa vyhli drahému jedlu na letisku alebo vo vlaku, zoberte si zdravé občerstvenie a jedlo do hnedej tašky. Rezervujte si hotelovú izbu s kuchynkou, aby ste ušetrili na stravovaní.

Veľmi dôležitá vec, poraďte sa so svojou cestovnou kanceláriou, aby ste si vopred naplánovali cesty; surfujte po internete a vyhľadajte okamžité ponuky. Opýtajte sa svojej cestovnej kancelárie, kde si môžete vymeniť peniaze, aby ste získali najlepší výmenný kurz.

Navštívte príslušné webové stránky, kde nájdete horúce ponuky alebo špeciálne ponuky, aby ste získali najlepšie ceny na cestovanie po železnici na Slovensku.

Na stránke sa pracuje

87%

aktuálny stav dokončenia projektu